žhavé novinky

Monty, hovawart sportovní, výstavní a zahradní

(v posudku by stálo: "přátelský, v kolektivu oblíben..")

obr
hlavní stránka
aktuality
vizitka
zkoušky a sport
výstavy
obrázky
archiv
nahoru
obr

Co se dělo před vznikem těchto stránek

O tom, že existuje plemeno Hovawart jsme se dozvěděli, když jsme v zármutku po našem zemřelém kamarádovi Felixovi na internetu prohlíželi různé psí odkazy a stránky. Plemeno se nám zalíbilo jak povahou, tak exteriérem, a tak se stalo že jsme nakonec oslovili chovatelku , navštívili ji za účelem prvního kontaktu a prohlédnutí štěňátek a po krátké poradě si vybrali kuliferdu , který se k nám přes hromadu brášků a sestřiček přišel zvědavě podívat. Jak se nám později Radka Jindráková přiznala, bylo to nejošklivější štěně z vrhu. :o))
Protože jsme měli štěstí a narazili na pečlivé chovatele, kteří udržují se štěňaty a jejich majiteli celoživotní kontakt, dostali jsme na cestu také pár písemných rad, které, jak se s postupem času ukázalo, měly na náš další život rozhodující vliv.
V domluveném termínu jsme si štěňátko dovezli domů, kde už na něj čekal kamarád Benny a s radostí sledovali jejich společné rošťárny a bedlivě hlídali, aby měli vše potřebné ke zdárnému vývoji, netušíce, co nás čeká.
Zprávy o vývoji společně s obrázky jsme poctivě posílali mailem a tím úspěšně každý měsíc blokovali Jindrákovům schránku, až se přiblížil termín svodu v Milovicích u Hořic. V té době už jsme pár měsíců docházeli na cvičák a byli jsme zvědaví, jak jsou na tom ostatní sourozenci – jestli ten náš nevychovanec není nevychovanější než ostatní i pochytat nějaké ty rozumy, jak správně vést takového psa. Přístup chovatelky se vyplatil a hned na první termín svodu dorazili kromě jedné sestřičky všichni
Nedopadli jsme špatně! Proč necvičit dál a co takhle zkusit výstavu, abychom věděli co tomu našemu klukovi řeknou lidé, kteří tomu vážně rozumí? A proč by vlastně ne (pro jednou aspoň získáme novou zkušenost…)
…a tak jsme to zkusili – Nejprve v roce zkoušku ZOP a měsíc na to na táboře i ZPU1, a následně i ZZO. To nás poučilo, že intenzivní trénink nemusí být u Hovíka vždycky to nejlepší a že pejsek pozná, když je páníček nervózní. Následovala první výstava v Litoměřicích Chudáček vychrtlá po výcviku nás mile překvapil, když se umístil na 2. místě, i když „jen“ se známkou velmi dobrý.
Nu což, zkusíme to ještě jednou v Praze , jestli se bude zase líbit. Nelíbil se a skončil jako velmi dobrý bez pořadí, byli jsme však mile překvapeni velkým zájmem, který pejsek vzbuzoval u obecenstva, a tak jsme „přihráli“ chovatelce pár nových zájemců o další štěňátka. Po této zkušenosti jsme si řekli, že to s tou výstavní kariérou nebude nijak žhavé. No nic, hlavně že nám připadá hezkej. Stejně ho máme rádi. Ještě, až skončí společná dovolená se psími příbuznými a kamarády ve Větřkovicích, zkusíme národní výstavu v Mladé Boleslavi a už to fakt bude stačit …
Výstava v Mladé Boleslavi se ale ukázala jako zlomová, pejsek se začal jevit o něco nadějněji, navíc i vyšetření DKK dopadlo dobře a tak jsme se rozhodli navštívit ještě nějaké ty výstavy a nechali se přesvědčit, že bychom se mohli podívat i do zahraničí. Zkusmo jsme navštívili 23.11.2003 mezinárodní výstavu v Nitře a dva týdny na to, ještě rakouskou mezinárodní výstavu ve Welsu.
Tak se stalo, že jsme si k Vánocům dali docela pěkný dáreček v podobě prvních titulů CAC a CACIB, který mimo jiné způsobil i naplánování několika dalších cest do zahraničí v následujícím roce.
Samozřejmě, že správný pes musí taky pracovat, proto jsme souběžně s výstavami také dál cvičili, nedbajíce úšklebků kolegů ze ZKO (buď rád že máš aspoň hezkýho psa, když ti necvičí) a pomalu se se střídavými úspěchy prodírali dalšími zkouškami a pustili se i do záchranářského výcviku.
16.5.2004 se našemu Montymu podařilo dosáhnout životního úspěchu, když úspěšně prošel bonitací s čistým bonitačním kódem a tak začala nová éra plemeníka Clairmonta z Brzáneckých vinohradů. To už nám bylo jasné, že se nemusíme stydět našeho pejska prezentovat veřejně a zrodil se nápad vytvořit tyto internetové stránky. Termín jsme si určili na konec roku.
Web byl uveden do provozu v době, kdy po ročním úsilí Montík splnil jako historicky první Hovawart v Česku podmínky pro přiznání titulu „Rakouský šampion“ získáním 6ti titulů CACA. ÖCH Clairmont z Brzáneckých vinohradů
O novinkách se dočtete v sekci „aktuálně“.