žhavé novinky

Benny Májová radost - trpajzlík se srdcem lovce

obr
hlavní stránka
aktuality
vizitka
zkoušky a sport
výstavy
obrázky
archiv
nahoru
obr

jak jsme se potkali

Benny se narodil 24.2.2002 v Klatovech v rodině starožitníka pana Semeráda, jinak též vlastníka registrované chovné stanice jezevčíků hladkosrstých trpasličích/králičích Májová radost. Do ucha mu vytetovali číslo 62070.
Náhoda tomu chtěla, že jsme v té době přišli o kamaráda Felixe a sháněli se po jiném jezevčíkovi.
Pravdou je, že v té době hladkosrstí jezevčíci v červené barvě byli vzácnější, a tak se stalo, že 10 minut před tím, než jsme se o Beníčkovi dozvěděli, domluvili jsme se na tom, že si obstaráme štěně Hovawarta a tak máme dneska psíky dva.
Poslední a rozhodující moment byl, že Benny má narozeniny ve stejný den jako panička. Tomu se nedá odolat ;o))
Samozřejmě to mělo být jen štěně pro radost, a tak jsme vybírali nejmenšího šmudlu z vrhu (vůbec nám nešlo o to, že bychom snad někdy vystavovali nebo nedejbože chodili po zkouškách a do lesa).
Beníček se díky své dominantní povaze okamžitě adaptoval a začal nás vychovávat. Pro svoji rychlost a pohyblivost dostal brzy přezdívku „Motorová myš“ ;o).
S postupem času se z něj vyklubal pracovně (ač ne-myslivci, snažíme se příležitostně v něm jeho schopnosti rozvíjet) i výstavně nadějný pejsek a plemeník.
23. září 2006 dosáhl zatím nejvyššího ocenění, když mu byl přiznán titul „Interšampión“. Český šampion Benny Májová radost
O novinkách se dočtete v sekci „aktuálně“.